Każdy kto przepracował chociaż jeden dzień w archiwum wie, że najgorsze co może się tam wydarzyć to bałagan. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni do tego, żeby cokolwiek archiwizować, powinniśmy odpowiedzieć sobie już na samym początku na pytanie jak zamierzamy to zrobić, ponieważ brak określonego systemu na samym początku może się bardzo szybko obrócić przeciwko nam.

Pudła archiwizacyjne – porządek do podstawa

Na początku powinniśmy ustalić, jak będziemy katalogować archiwizowane przez nas rzeczy, tak żeby w miarę możliwości w przyszłości móc bez problemu odnaleźć konkretny dokument, czy przedmiot. Sposób katalogowania ściśle wiąże się ze sposobem przechowywania. Rzeczą najczęściej archiwizowaną są dokumenty, prawo zwykle wymaga, żeby różnego rodzaju umowy, ubezpieczenia, czy akta osobowe przechowywać przez 5, czy nawet 10 lat. Najlepszym sposobem na przechowywanie dokumentów są pudła archiwizacyjne. Dokumentom zbieranym w pudłach, którym zapewnione są odpowiednie warunki, jak wilgotność powietrza, temperatura, cyrkulacja powietrza nic nie powinno się stać. Pudeł powinno się używać bez względu na to, czy dokumentów mamy 10, czy 1000 – pozwalają one zachować porządek, a same dokumenty są chronione przed zniszczeniem i zgubieniem.

Odpowiednie przechowywanie i klasyfikowanie dokumentów usprawnia i przyspiesza pracę i pomaga zaoszczędzić sobie wiele stresu – każdy kto kiedykolwiek szukał bardzo ważnego dokumentu w górze papierów składowanych bez ładu przez cały zespół na jednej z półek szafy, która stoi w rogu pokoju na pewno to potwierdzi.

Sprawdź ofertę na: https://www.dyskontbiurowy24.pl/pudla-archiwizacyjne.html

Kategorie: Biuro

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *