Warto zdawać sobie sprawę z tego, że zabawki powinny być dobierane do wieku dziecka. Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo małego dziecka ale również jego potrzeby poznawania świata. Stąd też pierwsze zabawki dla noworodka powinny być zupełnie inne niż dla dziecka w wieku dwóch lat przykładowo. Ogólnie przed zdecydowaniem się na kupienie zabawki warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. 

Zabawka dla noworodka – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przede wszystkim zabawka dla noworodka powinna być prosta w obsłudze a przy tym interesująca. Super jeżeli wydaje dźwięki i posiada wyraziste kolory. Wtedy dziecko okaże taką zabawką zainteresowanie. Takie dziecko dopiero poznaje dźwięki i kolory, dlatego też tak bardzo się nimi interesuje. Oprócz tego dobrze aby taka zabawka była na tyle mała, żeby malutkie dziecko mogło sobie wziąć je w rączkę, potrząsać. Stąd też najlepiej sprawdzi się grzechotka albo po prostu jakiś miś. Świetnymi zabawkami są również te, które można zawiesić nad łóżeczkiem malutkiego dziecka. Tego typu zabawki zazwyczaj wyposażone są w różnego rodzaju melodyjki, które najzwyczajniej pomagają dziecku zasnąć. Do takich zabawek dziecko próbuje sięgać, patrzy jak się obracają, słucha melodyjki, która się wydobywa. 

Pierwsze zabawki dla noworodka, sprawdzone i bezpieczne

Oprócz tego niezwykle ważne jest, aby taka zabawka była w pełni bezpieczna dla dziecka i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Malutkiemu dziecku mocno chemiczne, szkodliwe materiały mogą zaszkodzić już nawet przy dotyku. Ponadto małe dziecko ma nawyk wkładania wszystkiego do buzi. Tym bardziej jest niezwykle ważne aby zabawka taka była wykonana z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Najlepiej jest kupować takie, które posiadają certyfikaty o tym że są bezpieczne dla dziecka. 

 

Dobrze jest również kupować jedynie u sprawdzonych producentów, którzy już od dawna działają na rynku i przede wszystkim zajmują się produkcją zabawek i akcesoriów dla dzieci. Takie zabawki zazwyczaj są trochę droższe ale możemy być pewni tego, że będą w pełni bezpieczne. Należy również sprawdzić, czy określona zabawka nie ma żadnych ostrych kantów, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu zabawki można ją kupić i wręczyć małemu dziecku. Jego zdrowie w tym wypadku jest najważniejsze.

Kategorie: Dla dzieci

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *