Mimo, że nie jest to widoczne za oknami, wiosna zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nią przychodzi czas na zmianę wystroju naszych mieszkań i zakup odpowiednich dodatków, które sprawią, że nasze wnętrza zamienią się w pełne kolorów i nowej wiosennej energii. 

Obrusy – idealne do Twojego wnętrza

Wiele osób uważa, że kuchnia oraz jadalnia są sercem każdego domu i jest w tym wiele prawdy. To właśnie w tych pomieszczeniach spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, a przygotowywanie oraz spożywanie posiłków wśród bliskich osób prowokuje wiele dyskusji. Nasze wiosenne przygotowywania powinniśmy więc zacząć właśnie od tych miejsc. 

Obrus – rzeczą, której zdecydowanie warto poświęcić wiele uwagi. To od niego w dużej mierze zależy przecież atmosfera przy stole. Stanowi on tło do podawanych potraw oraz zastawy kuchennej. Zazwyczaj posiadamy już w swoich domach parę obrusów, ale warto regularnie je wymieniać. Świetną okazją są do tego zbliżające się Święta Wielkanocne. To właśnie wtedy zapraszamy gości do wspólnego świętowania przy stole, dlatego zaopatrzenie się w nowe obrusy będzie wspaniałym pomysłem na zbliżające się uroczystości. Nawet jeżeli nie mamy w planach goszczenia wielu osób, warto zadbać o świąteczny nastrój dla domowników. 

Obrus – jaki wybrać i dlaczego?

Wiosenne obrusy na stół powinny być oczywiście jasne i kolorowe. Bardzo dobrym wyborem z pewnością okażą się wszelkie odcienie pastelowe, które dzięki swojej delikatności dodają całemu stołowi świeżości i wyjątkowego klimatu. Warto zadbać także o to, by rodzaj materiału, z jakiego wykonany będzie obrus był zwiewny. W tym przypadku świetnie sprawdzą się wszelkie satynowe propozycje.

Należy pamiętać, że jeżeli wybieramy obrus pod konkretną zastawę musimy odpowiednio go dopasować. Jeżeli nasze naczynia białe i oszczędne w zdobienia możemy zdecydować się na bardziej szalony, wielokolorowy model obrusu z licznymi ornamentami lub motywami przyrodniczymi, które w okresie wiosennym są szczególnie modne. Jednak w przypadku bogato zdobionej zastawy wskazany będzie wybór bardziej oszczędnego w wyrazie obrusu, raczej w jednolitym kolorze z pojedynczymi wzorami. Bardzo dobrym pomysłem jest wykończenie wiosennego stołu wazonem pełnym świeżych kwiatów, które zapewnią naszej kuchni niepowtarzalną atmosferę.

Kategorie: Dom

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *