Meksyk położony w Ameryce Północnej to kraj o niezwykłej historii i tętniącej życiem teraźniejszości. To unikalne starożytne zabytki i piękne plaże obmywane ciepłymi wodami Morza Karaibskiego i Pacyfiku.

Meksyk jest jednym z najciekawszych miejsc na świecie pod względem archeologicznym. Wymienić można choćby starożytne miasta Majów, takie jak zanurzone w dżungli Palengue, Chichen Itza uznane za jedno z siedmiu nowych cudów świata, czy osada Calakmul ukryta w rezerwacie biosfery. To także ojczyzna starożytnego imperium Azteków, których dokonania podziwiać można w Teotihuacan. 

Klimat kolonialnej przeszłości tego państwa odnaleźć można w wielu małych miasteczkach. Szczególnym urokiem obdarzona jest Merida, której wąskie uliczki i białe budowle, hacjendy, miejskie skwery i kościoły przywołują nastrój z minionej epoki. 

Meksyk jest także wspaniałym kierunkiem dla marzących o wypoczynku na rajskich plażach. Największą sławą cieszy się Cancun, gdzie słońce gości przez niemal 240 dni w roku, jednak wspaniałe plaże ciągną się od Tulum nad Morzem Karaibskim do Manzanillo na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. 

Zagubione w dżungli budowle Majów, pozostałości imponującego imperium Azteków i kolonialne miasteczka, tropikalne lasy i piaszczyste plaże, stolica Meksyk – metropolia tętniąca życiem w dzień i w nocy, wspaniałe muzea, barwne fiesty, tequila i wyjątkowa lokalna kuchnia oczarowują turystów odwiedzających Meksyk Wakacje w tym kraju budzą emocje, dostarczają niezwykłych wrażeń i niezatartych wspomnień.

Więcej szczegółów znajdziesz na:
https://feelthetravel.pl/kierunki/meksyk/

 

Kategorie: Podróże

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *