Sport to światowy trend. Jego ekspansja związana jest z modą na zdrowy styl życia i potrzebą szybkiego i wygodnego poruszania się po ulicach miasta oraz z dynamiką wszystkich sfer życia, w tym informacji. Szybciej, wyżej, silniej to nie tylko slogan sportowy, ale także styl współczesnego życia. Dlatego właśnie buty sportowe są mocno osadzone w codziennym życiu i nie odejdą w najbliższej przyszłości. Miłośnicy biegania poszukują obuwia, w których będą pewni komfortu i odpowiedniego wsparcia stopy.

Jakie buty męskie do biegania?

Mężczyźni wybierając męskie buty do biegania stawiają, na jakość, np. cholewkę z materiału, która w anatomicznym kształcie ma formę stopy i zapewnia idealne dopasowanie i doskonałą kontrolę termiczną. Technologia produkcji takiego obuwia zwraca energię każdego kroku i zapewnia maksymalną amortyzację, poprawiając, jakość treningu i zmniejszając zmęczenie. Wszystko jest proste. Buty do treningu długodystansowego mają zawsze inne znaczenie niż na zawodach. Waga większości dobrych butów treningowych mieści się w przedziale 280-350 g. Im większy rozmiar, tym cięższy i odpowiednio odwrotnie. Dobre nowoczesne męskie buty do biegania ważą około 170 do 280 g. Zwycięstwo w bieganiu bardziej zależy od poziomu przygotowania i właściwego wyboru obuwia.

buty męskie do biegnia

Przyczepność zależy od wysokości bieżnika, zwłaszcza w przypadku biegania po nierównym terenie. Im wyższy bieżnik, tym lepsza przyczepność na powierzchni, w niektórych modelach główne kolce bieżnika mają około 8-9 mm wysokości. Średnia wysokość ochraniacza (4-7 mm) jest bardziej odpowiednia dla gruntów stałych, kamieni, górskich szlaków przy suchej pogodzie. Ta klasa obejmuje większość butów biegowych, wysokość bieżnika jest bardziej odporna na zużycie na twardych glebach i ma lepszą przyczepność. Niski bieżnik (1-3 mm) jest stworzony tylko do biegania na twardych powierzchniach, kamieniach. Zero bieżnika w butach do biegania męskich szosowych nie oznacza żadnych kolców, ale jest bardziej technologiczną cechą buta. Bieżnik jest tutaj wydrążeniem między różnymi częściami podeszwy.

Skrętność i wentylacja męskich butów do biegania

Im wyższa sztywność skrętna, tym większe bezpieczeństwo, podparcie i stabilność buta. Jest to również dobre, szczególnie na długich dystansach w górach. Im lepiej wygina się obuwie sportowe do biegania, tym bardziej jest zaprojektowane siły pchającej kostki. Wybierając buty do biegania męskie trzeba wiedzieć, że w sztywniejszych podeszwach system stabilizacji i napędu są w większym stopniu obecne, usuwając obciążenie z rozcięgna podeszwowego i innych mięśni i więzadeł. Buty do biegania męskie z definicji muszą być dobrze wentylowane. Obuwie z membraną, wentylowane są nieco gorzej, ale według producentów, mają dobrą przepuszczalność pary. Najcieńsza część materiału na górze zwykle spada na wierzch palców. W dobrych butach do biegania wstawki wentylacyjne są obecne po bokach wzdłuż stopy, a w niektórych przypadkach nawet w podeszwie.

Sprawdź męskie buty do biegania: https://tramp4.pl/buty/meskie/do-biegania.html

Kategorie: Sport

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *