Scrapbooking polega na ręcznym dekorowaniu kartek, notesów, albumów za pomocą kolorowych papierów ozdobnych, tasiemek, sznurków, koronek itp. Technika scrapbookingu wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie gospodynie domowe właśnie w ten sposób dekorowały domowe albumy ze zdjęciami. W zasadzie nie ma ograniczeń, co do używania konkretnych ozdób, czy ogólnie przyjętych zasad – wszystko zależy jedynie od wyobraźni i inwencji twórczej. Zajęcie to wymaga cierpliwości, ale przy tym nie jest skomplikowane, dlatego też jest idealnym hobby dla ludzi w każdym wieku.

Technika scrapbookingu –                            niezbędne akcesoria

Podstawą są kartki papieru w najróżniejszych kolorach i gramaturach. Sztywniejsze arkusze mogą posłużyć jako baza np. do stworzenia albumu, lub kartki. Nada się również każdy inny rodzaj papieru, jaki nam tylko przyjdzie do głowy: szary, do pakowania, z torebek na prezenty, tektury. Przydadzą się również nożyczki do wycinania kształtów, ostry nożyk i dobry klej. Oprócz tego pomocne będą wszelkiego rodzaju guziki, cekiny, sznureczki, tasiemki , dziurkacze, stempelki, naklejki. Można się w to wszystko zaopatrzyć w sklepach papierniczych lub na portalach internetowych poświęconych technice scrapbookingu.

Scrapbooking – jak zacząć?

Jeżeli zaopatrzymy się we wszystkie akcesoria, można przeglądnąć internet w poszukiwaniu inspiracji. Ale wyłącznie w tym celu. Nie warto kopiować czyichś prac, ponieważ satysfakcja z ich wykonania będzie znikoma. Technika scrapbookingu polega na przelaniu osobistych odczuć na papier, dlatego prace powinny być odzwierciedleniem nas samych.

Kategorie: Sztuka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *