Włoskie wina powszechnie uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Wyjątkowo sprzyjające warunki geograficzne i winiarskie tradycje pozwalają włoskim regionom produkować wina, które cieszą się uznaniem koneserów. Jednym z najbardziej popularnych regionów słynących z produkcji wina jest Wenecja Euganejska, na terenie której znajduje się apelacja, czyli obszar winiarski, Valpolicella.

wino z włoch Rizzardi Pojega Ripasso

W tej apelacji produkowane są jedne z najlepszych czerwonych win, cieszące się uznaniem sommelierów i znawców win z całego świata. Jednym z przykładów znakomitej jakości win z Valpolicelli jest Rizzardi Pojega Ripasso, doskonałe czerwone wino przygotowane z czterech szczepów winorośli. Wino pochodzi z winnicy Pojega, należącej do producenta o nazwie Guerrieri Rizardi.

Rizzardi Pojega Ripasso – postaw na jakość

Swoją wyjątkową jakość zawdzięcza ono nie tylko miejscu pochodzenia, ale również szczególnej metodzie produkcji. Metoda ta nosi nazwę ripasso i jest charakterystyczna właśnie dla regionu Valpolicella. Aby szczegółowo przedstawić sposób wytwarzania wina tą metodą, należy wspomnieć o innym weneckim klasyku, czyli winie amarone. Amarone produkowane jest z podsuszanych wcześniej winogron, a wyciśnięte winogrona oraz osad pozostały z jego produkcji dodawany jest do wina stanowiącego bazę dla ripasso w celu wywołania powtórnej fermentacji. Wino otrzymane tą metodą jest lżejsze i delikatniejsze od amarone, ale wyjątkowa metoda produkcji nadaje mu głębokich aromatów, doskonałej głębi i bogactwa smaków. Ripasso to więc doskonałe wino dla osób będących pasjonatami win ze starego świata, czyli z klasycznych winiarskich regionów, ale poszukujących w winie odrobinę lżejszych smaków, które wciąż jednak oddadzą charakterystykę regionu. Warto wypróbować wino od Rizzardi i przekonać się o jego wyjątkowości. Pasjonaci z pewnością docenią jego głęboką owocowość, wynikającą z dodatku podsuszanych wcześniej winogron. Przy kieliszku tego wina z łatwością oderwiemy się od szarości codziennego dnia i z każdym łykiem przeniesiemy się do włoskich winnic, pachnących słońcem i dojrzałymi, soczystymi gronami.

Kategorie: Wino

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *