Złe nawyki żywieniowe są przyczyną nadmiernych kilogramów. Istnieje olbrzymia ilość diet, które obiecują spektakularne efekty utraty wagi w krótkim czasie. Niestety, wiele z nich jest szkodliwe dla organizmu. Picie świeżych soków ma same zalety.

Na czym polega dieta sokowa?
W trakcie tej kuracji pije się przez kilka dni z rzędu same soki świeżo wyciskane z warzyw i owoców. Dodatkowo należy dostarczać duże ilości płynów w postaci herbatek ziołowych lub niegazowanej wody. Dieta taka trwa zazwyczaj około tygodnia.

Zalety picia świeżych soków
Dieta sokowa jest sposobem na:
1. oczyszczenie organizmu (nerek, wątroby, jelit),
2. zgubienie kilku kilogramów,
3. wzmocnienie paznokci, poprawę stanu skóry i włosów,
4. odkwaszenie organizmu,
5. poprawę perystaltyki jelit,
6. wzrost odporności organizmu,
7. działanie profilaktyczne przeciw chorobom cywilizacyjnym.

Kiedy najlepiej przeprowadzić dietę sokami?
Ze względu na dostępność warzyw i owoców najlepszym czasem na przeprowadzenie takiej kuracji jest lato i późna wiosna, ewentualnie wczesna jesień. Soki świeżo wyciskane są najzdrowsze, zawierają największą ilość witamin, składników odżywczych i substancji aktywnych biologicznie.

Jak często można powtarzać tę dietę?
Ze względu na specyfikę tej diety, nie należy powtarzać kuracji częściej niż co 4-6 miesięcy. Możliwe jest również stosowanie 1-2 dni sokowych w miesiącu, zamiast picia soków przez cały tydzień.

W okresie, gdy występuje bogactwo warzyw i owoców, warto przeprowadzić kurację dietetyczną opartą na świeżych sokach. W ten sposób pozbędziemy się toksyn z organizmu, poprawimy kondycję ciała i wygląd zewnętrzny.

Zapraszamy: https://naturacoldpress.pl/diety-sokowe/

Kategorie: Zdrowie

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *