Co jakiś czas w Internecie pojawia się moda na nowe diety, posty czy detoksy. Choć każdy z nich polega na innych założeniach i innej metodyce, to cel jaki sobie stawiają jest w zasadzie taki sam, a jest nim zrzucenie zbędnych kilogramów i polepszenie pracy układu pokarmowego. Diety i posty są ryzykowne jeśli nie są stworzone przez lekarza lub dietetyka i przeprowadzane pod jego kontrolą.

Post Dąbrowskiej od podstaw

Jedną z diet, która od lat ma swoich zwolenników jest post dr Ewy Dąbrowskiej. Jest to taki rodzaj diety, który polega na stopniowym eliminowaniu z diety kolejnych rodzajów produktów spożywczych, które nie są surowymi warzywami. Taki post trwa kilka tygodni i przeprowadzany jest etapami, nie można bowiem z dnia na dzień zrezygnować z przetworzonego jedzenia. 

W kulminacyjnym momencie, post Dąbrowskiej polega na jedzeniu określonej ilości kalorii, ale jedynie takich, które pochodzą z surowych warzyw. W poście nie można jednak spożywać wszystkich warzyw, ich rodzaj jest dokładnie opisany w książce i poradnikach Dąbrowskiej. Warto przed przystąpieniem do postu mieć świadomość tego, że może on wywoływać niepożądane skutki uboczne jego stosowania. Do takich skutków należeć może silny ból głowy, szczególnie w pierwszych dniach postu. Kolejnym z niepożądanych skutków może być bardzo uciążliwe wypadanie włosów. Taki stan może utrzymać się nawet po zakończeniu postu. Stosowanie tego rodzaju diety może też silnie wpłynąć na samopoczucie,  rozdrażnienie, zmęczenie i złe samopoczucie może się zdarzyć osobie stosującej post.

Post dr Ewy Dąbrowskiej, zamów już dziś

Jeżeli ktoś nie ma chęci lub możliwości przygotowywania swoich posiłków samodzielnie, istnieje możliwość zamówienia internetowego albo wybrania się na turnus ze specjalną opieką dietetyków. Post doktor Dąbrowskiej można zamówić w formie diety pudełkowej. Taka forma diety jest bardzo dobra, ponieważ bez wysiłku, pod drzwi dostaje się poporcjowane na cały dzień jedzenie. Ułatwia to przejście postu, daje także gwarancję tego, że każdy z posiłków będzie zgodny z zasadami wprowadzonymi przez doktor Dąbrowską. 

Jak każda dieta ta także wymaga niemałej wytrwałości. Nie jest łatwo wytrzymać na takiej restrykcyjnej diecie kilka tygodni, ale efekty uzyskane przez osoby, które dotrwały są oszałamiające.

Kategorie: Zdrowie

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *